45-lecie klubu HDK PCK „Strażak” przy OSP w Łęczycy [ZDJĘCIA]

26
927

Dziś swój jubileusz 45-lecia obchodził klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy, który rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele OO. Bernardynów. Po tym uczestnicy udali się pod siedzibę OSP, gdzie kontynuowano uroczystości.

Zebrani na wstępie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego wczoraj druha Jana Kopki, po czym druh Zygmunt Nawrotek przedstawił rys historyczny klubu. Uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej w Daszynie i Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej zaprezentowali część artystyczną, a następnie wręczono odznaczenia, których było naprawdę sporo. Dziękowano przy tym również osobom zaangażowanym w funkcjonowanie klubu.

Na osobny akapit zasługuje natomiast odznaczenie, jakie otrzymała prezes klubu Anna Straszewska, ponieważ było to Kryształowe Serce. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Po uroczystościach na gości czekał poczęstunek.

26 KOMENTARZE

 1. ciekawe czy byście też tak swój jad wylewali na wszystkich działaczy HDK w sytuacji potrzeby transfuzji krwi….. czy by wam działania polegające na oddaniu krwi bądź zajmowaniu się organizacją HDK ( na organizowania zbiórki krwi) też tak przeszkadzały jak teraz ….. Gdybyście choć trochę coś w życiu przeżyli, każdej z tych osób byście dziękowali!
  Brawo HDK i wszystkim którzy wspierają ich działalność.

 2. Racja. Zauważyłam ,że pani była sekretarka Lipińskiego, pani Straszewska jest obecnie kandydatką z ramienia PiS do powiatu. Nie iwem, co na to powiedyiec.

 3. Może wreszcie na tym forum zabiorą głosy kandydaci na tych radnych? Może ci policjanci, pracownicy służby więziennej, wcześniej kandydujący z Ruchu Palikota a teraz z PiS z listy pani Moniki Kilar – Błaszczyk jaki mają program? Czy to prawda, że ci ludzie kandydowali wcześniej z innych ugrupowań? Niech pani Monika i PiS na to odpowie. Ilu ludzi jest policjantami, ilu jest strażnikami służby więziennej, ale przede wszystkim ilu ludzi w swojej grupie ma z Ruchu Palikota? Może, jak tak się pani i chwali cudzymi sukcesami , to niech pochwali się pani swoimi kandydatami do rady miasta.

 4. Chciałaba bym pani Sekretarce pana Krzysztofa Lipińskiego, byłego burmistrza Łęczyca życzyć miłości. Gratuluję. Cieszę się , że nareszcie odkryła pani w sobie polityczne życie. Już biegamy z mężem, aby zdobyć głosy dla pani programu? Nie wiemy jednak, czy to pani była też kandydatką od pan Lipińskiego na stanowisko burmistrza Łęczycy kilka lat temu? Niech pani odpowie na jakimś forum?

  • gienia dokształć się trochę to będziesz coś więcej wiedzieć i nigdzie nie lataj z tym mężem ❗️ a, jak jesteś taka odważna to napisz kim jesteś, bo chwilowo nominowana jesteś w kategorii MATOŁ ROKU 2018 ❗️❓

 5. Wstyd hejterzy.Podejrzewam, ze to ludzie Urbańskiego wylewają tutaj swój jad.Tylko tyle potraficie, zatruwać jadem i przypisywać sobie cudze zasługi.Mam nadzieje, ze Łęczycanie nie zagłosują na taki poziom

  • Wstyd hejterzy.Podejrzewam, ze to ludzie Kilar-Błaszczyk wylewają tutaj swój jad.Tylko tyle potraficie, zatruwać jadem i przypisywać sobie cudze zasługi.Mam nadzieje, ze Łęczycanie nie zagłosują na taki poziom
   Czcigodna Zofio, nie czytaj wybiórczo, czytaj wszystko, a zmienisz zdanie. Czasami poczytaj też swoje wpisy.

 6. Ale towarzycho. A ta pani w mundurze co dostała serce była kiedyś u pożaru? Jakim wozem bojowym jechała? Chyba musiała wziąć taryfę bo łęczycka Ochotnicza straż nie ma żadnego sprzętu checheche

 7. Dlaczego to pani Straszewska dostała Kryształowe Serce skoro oddala o połowę mniej krwi niż inni krwiodawcy z OSP, a którym tego odznaczenia nie przyznano? Kto jej to przyznał? Czy ma to związek z jej obecną pracą i startowaniem w wyborach do powiatu z listy PIS?

 8. Znacie tych ludzi z listy pani Moniki do miasta? Widzę tam policjantów i służbę więzienną. Będzie miał kto ją chronić, bo jeszcze strażnik miejski kandyduje do powiatu. Ale obstawa.

 9. Patrze na te zdjęcia i już myślałem że jej nie ujrzę, ale jest. Odetchnąłem z ulgą. Jest nasza zbawczyni. Widzę, że ktoś wpina jej order. Czy to za oddaną krew? Ile tego było?

   • Zgadzam się, ze tylko to zaoferują leczycanom.W internecie hejt anonimowy a do wyborców sztuczne uśmiechy.To dopiero hipokryzja.Ale cóż jaka kampania takie rządzenie.Zreszta zarówno Lipiński jak i Urbański pokazal jak wyglądają rządy w ich wykonaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here