Uczniowie „Czwórki” odbyli lekcję z policjantem

0
189

W plan zajęć uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy wpisała się lekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem w rolę nauczyciela ośmiolatków wcielili się policjanci z Łęczycy.

20 września 2018 roku Szkołę Podstawową nr 4 w Łęczycy odwiedzili mundurowi z łęczyckiej policji. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, tym razem mundurowi edukowali uczniów klasy II A. W trakcie lekcji struże prawa przekazali zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się jakiego umundurowania podczas służby używają policjanci ruchu drogowego oraz przekonać się, że używana przez nich tarcza do zatrzymywania pojazdów nie jest lizakiem.

Po cześci teoretycznej przyszedł czas na lekcję praktyczną w terenie. Przed wyjściem uczniom wręczono opaski odblaskowe wskazując jak ważną rolę odgrywają podczas poruszania się po drogach. Milusińscy uzbrojeni w elementy odblaskowe sprawdzili swoje umiejętności przechodzenia przez jezdnie po pasach z sygnalizacją świetlną jak i bez. Poznali również znaki drogowe oraz ich znaczenie. Pełni wiedzy i praktycznych umiejętności z uśmiechem wrócili do dalszych zajęć.

foto & info: KPP Łęczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here