Paweł Kulesza wycofa się z kandydowania na burmistrza? „Zmuszony jestem zdecydowanie to zdementować”

42
1693
fot. archiwum

Oficjalnie nie znamy jeszcze zarejestrowanych kandydatów na radnych czy burmistrza Łęczycy, jednak nie da się ukryć, że opinia publiczna żyje tym, co się dzieje lub może wydarzyć w samorządzie. Jedną z plotek, która ostatnio nabrała na sile, jest ta mówiąca o tym, jakoby kandydat KWW Dla Łęczycy Paweł Kulesza miał wycofać się z ubiegania o fotel burmistrza.

Przypomnijmy, że na naszych łamach pełnomocnik KWW Dla Łęczycy potwierdziła kandydaturę Pawła Kuleszy, mimo to plotka wciąż pozostawała w eterze.

Co na to sam bohater tej informacji? Paweł Kulesza zdecydowanie dementuje i zapewnia, że będzie kandydował.

Jest to plotka. Nie wiem komu zależy na tym, aby wprowadzić mieszkańców w błąd, ale zmuszony jestem zdecydowanie to zdementować. Czekamy na moment rejestracji kandydatów na radnych, ponieważ na tę chwilę nie mamy takiej możliwości, ze względu na to, że miejska komisja nie została jeszcze powołana. Następnym krokiem będzie zarejestrowanie mojej kandydatury na burmistrza. Nie mogłem zrezygnować z czegoś, co oficjalnie się jeszcze nie wydarzyło. Jednak ponownie podkreślę: będę kandydował na burmistrza, a pogłoski o moim wycofaniu się są nieprawdziwe – powiedział Kulesza.

42 KOMENTARZE

 1. Ileż w Was jadu… Zamiast robić wszystko, żeby w mieście żyło się lepiej, opluwacie się, zarzucacie kandydatom złe intencje, wyciągacie stare „haki”. Nic z tego nie wynika.

 2. Kulesza kandyduje na Burmistrza i na radnego. W myśl zasady – jak się nie uda tu to może tu. Dobre jak chociaż kasiorka za radnego wpadnie. Tylko co to za kręgosłup. Co to za kandydat na burmistrza? Przecież to już w przedbiegach wiadomo, że jeśli będzie radnym, będzie w opozycji, Znowu będzie dymił, knół i jątrzył. A jest jeszcze opcja, o czym się coraz częściej mówi że wejdzie w układ z Błaszczykami o o ile już nie wszedł. Ale ten wątek czas pokarze.

  • Ooooo dobre :). Wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe dwóch panów Urbańskiego i Kuleszy. U Urbańskiego kredyt na kredycie, a o dziwo u Kuleszy nic. Ciekawe któremu bardziej zależy na kasie ? A co do układu z Błaszczykami to chyba kpisz Łęczycaninie !!! Wiem, że tą plotkę rozpowiada Urbański, bo się po prostu Kuleszy boi. Panie Urbański niech pan da sobie spokój, Łeczyca już widziała wasze rządy sprawowane razem z Lipińskim…

 3. Chciałabym się dowiedzieć czy pan Kulesza kandyduje także na radnego do Ra dy Miasta? Może ktoś wie? To bardzo ważne w świetle wyborów.

 4. Panie Kulesza. Podobnie jak ja, kilkanaście osób oglądało dzisiejsze posiedzenie Rady miasta.
  Temat przyjęcie dotacji na remont budynku administracyjnego po byłym ZK. I co się okazuje? Pieniędzy ma starczyć (łącznie 380 000 w tym 100 000 zł) jedynie na wymianę stropów i stolarki okiennej. Ani Kilar- Błaszczyk, ani p. Kubas nie nie znają pełnego kosztorysu całego remontu. a podejmują decyzję o cząstkowych pracach. Skandal. I pan, przyszły Burmistrz nie interesuje się jaka będzie kwota pełnego remontu, nie interesuje pana na co właściwie Minister Finansów dał dofinansowanie. Przecież ta cząstka remontu nie poprawi warunków pracowników Zieleni Miejskiej, nie spowoduje przeniesienia w najbliższym czasie MOPS do tego budynku. Czy nie obawia się pan, że remont może być nieopłacalny, a przyszła rada może nie dać kolejnych środków na ten cel?. W konsekwencji możliwym będzie zwrot dotacji? I pan jest tym doświadczonym, profesjonalnym samorządowcem, który ma być Burmistrzem?

  • Przecież wszyscy wiedzą, że informacja o mających się pojawić pieniądzach od ministra ma pomóc tylko przy wyborach obecnej Pani zstępującej burmistrza. Po co sobie strzępić gardło na te bzdety.

 5. Nie wylewajcie krokodylich łez nad tym, że Kulesza nie staruje z PO, bo to nie jest szczere. Ma największe doświadczenie samorządowe ze wszystkich kandydatów. Znamy go bo to nasz sąsiad , kolega i nauczyciel wielu pokoleń dzieciaków. To rodowity Łęczycanin. Dobrze, że startuje.

 6. Jeśli członek PO kandyduje w wyborach z innego ugrupowania to znaczy, że ta partia chyba się zwija. Nie widzę wytłumaczenia dla takiego postępowania, bo to kapitulacja na rzecz PIS. Szkoda, Panie Kulesza, powinien Pan startować z PO choćby dla przeciwwagi. Łęczyca sprzedana.

 7. Dobre pytanie. Rzeczywiście czy Kulesza zgadza się z linią swojej partii PO, czy jednak będzie preferował współpracę z PiS? A, ta na marginesie, to może pan Kulesza opowie o swoich osiągnięciach dla rozwoju Łęczycy? Jakie podjął inicjatywy? Jakie miał pomysły? Bo zauważyłam ,że nie chciał modernizacji stadionu. To jedyne osiągnięcie?

 8. Chciałbym dowiedzieć się od pana Kuleszy (niby z PO) czy zgadza się z panią Zdanowską, która stwierdziła, że gra w tych wyborach idzie o to, czy samorząd przetrwa, czy będzie niezależny czy też będzie sterowany i wykonywał polecenia z Warszawy? Pani Zdanowska stwierdza nawet, że obawia się, że gdy wygra w Łodzi to rząd PiS i tak wprowadzi komisarza. Czy pan się z tym zgadza?

 9. Popieram Pana Pawła. To porządny człowiek, zna problemy miasta i potrafi je rozwiązać, gdy mu damy szansę. W minionej kadencji zaufali mu nawet przeciwnicy polityczni wybierając go na Przewodniczącego Rady Miasta.

 10. W Polsce powiatowej pchaja sie do wladzy Misiewicze-Pisiewicze. A ja chce zagłosować na Platforme. Panie Pawle Kulesza, dlaczego Pan nie startuje z PO? Nie możemy oddać Łęczycy w ich zachlanne szpony . Dlaczego Pan nas zdradzil?!

  • Hanna Zdanowska w Łodzi też startuje ze swojego komitetu. Tak się dzieje kiedy jest porozumienie różnych opcji. Nie jest to żadna zdrada ale szacunek dla innych poglądów. Wszyscy wiedzą, że Paweł jest z PO ale jego komitet i kandydaci na radnych już nie koniecznie. Szanujmy to i wybierajmy mądrze.

   • Porozumienie to jest Kulesza BŁaszczyki. W drugiej turze jeśli Urban nie wygra w pierwszej. Zapamiętajcie to info, Na kogo Kulej odda poparcie w 2 turze, Układ PO PIS w Łęczycy. Taka zdrada ideałów partyjnych jest dla nich bułką z masłem.

    • No i możesz iść do urbana po nagrodę za najglupszy komentarz. Czy jedyna wasza bronią jest jatrzenie i szukanie spiskow? Teraz idziecie po ultimatum że parafrazując „pierwsza tura albo śmierć”?

   • To nie ma Pan Kulesza 15 osób którym odpowiadają poglądy, zasady i ideały Platformy? Aż tak źle? No to teraz rozumiem dlaczego trzeba się było posiłkowac sympatykami SLD i PSL. PISu sympatyków nie wziął bo tych to i w komitecie PIS nie ma.

  • Zmusiła go przemożna potrzeba zaistnienia, gdziekolwiek, byleby coś mówili, nieważne co, niech mówią, niech chłoszczą złe języki ale niech nie zapominają o nieboraku

 11. Ktoś zrobił wrzutke o Kuleszy aby o tym postawnej postury wręcz grubawym nie zapomniano, a wy się podniecacie. Przypomnijcie sobie działalność tego pana. Co zrobił dla tego miasta? Ostatnio widać go było gdy z pewną pania składał wieniec. Zajęli cały ekran.

  • Odkąd się te postawnej postury osoby ze sobą ugadaly, co do wzajemnej współpracy po wygranej Pani MB, na sesjach Pan PK stał się łagodny jak baranek A wręcz niemy i duchem nieobecny.

 12. Czy ten pan nadal jest członkiem Platformy Obywatelskiej? Jeżeli tak, to dlaczego kandyduje z jakiegoś komitetu? Czy ideały Platformy już poszły w kąt?

 13. Czy pan Kulesza będzie też kandydował także na radnego do rady miejskiej? Jeżeli tak, jezeli tu i teraz, to juz wiadomo o co chodzi, a może nie?

  • Absolwent, współczuję ci takiego nauczyciela. Jeśli już jesteś dorosły polecam przejrzeć archiwalne transmisje z posiedzeń rady. Popis grubiaństwa, chamstwa i buty.. Pedagog?

 14. W przypadku Kuleszy nie trzeba stosować fake news. Wystarczy odtworzyć z archiwów jego występy na sesjach i komisjach z Zasadą i Wojciechowskim a wszystko będzie wiadomo o potencjale tego pana. Poprostu zadymiasz i nie więcej.

 15. Kampania w 2014 roku wyglądała podobnie, rzucanie błotem, dezinformacja, fake news. Znane sposoby i metody wypróbowane i sprawdzone przez pewne kręgi. Wcale mnie to nie dziwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here