„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie łęczyckim

0
315

Jak co roku przed szkołami pojawiły się policyjne patrole. Policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach szkół dbając o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze oraz w szkole informując o zagrożeniach podczas pogadanek.

Z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego policjanci z łęczyckiej komendy sprawują wzmożony nadzór nad ruchem w rejonie szkół. Przez najbliższe dwa tygodnie będą starali się pomagać najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, tłumacząc, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Nadzorować będą również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

Policjanci zwracają uwagę na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych / zwłaszcza przez rodziców z dziećmi/, a także na prawidłowy postój i parkowanie w okolicach szkół .

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.

foto & info: KPP Łęczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here