Kto zbuduje średniowieczne grodzisko? Łódzkie muzeum czeka na wykonawców

1
322

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w partnerstwie z Powiatem Łęczyckim realizuje projekt pt. „Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej”.

Jest to inwestycja powstająca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020, dofinansowana ze środków Unii Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Ukończone przedsięwzięcie w postaci zrekonstruowanego grodziska średniowiecznego pozwoli na zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu, a także umożliwi poprawę infrastruktury obiektów towarzyszących atrakcjom turystycznym w obrębie Tumu i Kwiatkówka.

Więcej informacji o przetargu na stronie BIP Muzeum pod linkiem:

http://www.maie.lodz.pl/pl/bip/przetargi-zamowienia-publiczne-zgodnie-z-ustawa/

foto & info: Starostwo Powiatowe

1 KOMENTARZ

  1. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony atrakcja turystyczna, coś co warto może zobaczyć ale z drugiej strony to tylko atrapa, nie oryginał, bez duszy i charakteru. Obecnie jest tam w sumie tylko nasyp ziemny ale jest to oryginał, daje możliwość zobaczenia oczami wyobraźni to co było przed wiekami. A rekonstrukcje mogą przecież powstać wszędzie i w dowolnym kształcie. Może gdyby to było obok obecnego grodziska, bez naruszania stanu obecnego… Nie wiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here