MKS Górnik 1956 Łęczyca bez seniorów. „Nie możemy tworzyć piłki na tym co było”

8
870

Dla kibiców Górnika Łęczyca była to zapewne szokująca wieść, że drużyna seniorska, owszem została zgłoszona do rozgrywek na sezon 2018/2019, jednak po czasie wycofana. Tym samym w rozpoczynającym się sezonie MKS Górnik 1956 Łęczyca nie będzie grał w ogóle. Prezes klubu Przemysław Zieliński broni decyzji mówiąc, że jest to konieczne dla przetrwania i rozwoju. Na sezon 2019/2020 drużyna seniorska ma być zgłoszona do B-Klasy. Nie brakuje sceptyków wobec tego rozwiązania i nasuwa się pytanie – czy nie będzie dłuższej przerwy od seniorskiej piłki w Łęczycy?

Należy podkreślić, że drużyny MKS Górnik 1956 Łęczyca będą grały, lecz będą to drużyny juniorskie – Skrzat, Żak, Orlik, Młodziki i Trampkarze. Ponadto, już w pierwszą niedzielę września  oficjalny debiut w III lidze kobiecej rozegra na wyjeździe żeńska drużyna Górnika Łęczyca.

Ogromna uwaga skupia się natomiast na drużynie seniorskiej, której na tę chwilę nie ma. Przemysław Zieliński prezesem został w marcu 2017 roku i jak opowiada już wtedy były problemy z drużyną. Wymienia tutaj przede wszystkim problem dyspozycyjności piłkarzy, gdzie na meczu było dwóch, trzech zmienników.

Z reguły na meczu było około 13-14 piłkarzy. Ubiegły sezon zakończyliśmy na 5 miejscu i przystąpiliśmy do nowego sezonu. Oczywiście, z obawą o skład, ale z optymizmem. Chęć odejścia zgłosiło 3 zawodników, a chęć przystąpienia zadeklarowały 4 osoby, czyli skład cały czas był na granicy – mówi Zieliński – Ostatecznie dwójka graczy nie przyszła jednak. Po tym, część zawodników powiedziała, że nie da się grać w tak małym składzie. I tak naprawdę wtedy się to wszystko posypało.

Prezes przypomina także sytuację z maja, gdzie radzie miasta i pełniącej obowiązki burmistrza przedstawiał stan klubu. Jak wspomina, wówczas mówił o realnym zagrożeniu rozwiązania drużyny seniorskiej i prosił o dodatkowe pieniądze na klub. Nie było jednak reakcji ze strony samorządu.

Tutaj warto także nadmienić, że klub otrzymał przecież dotację w wysokości 96 tysięcy złotych ze zleconym zadaniem szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Pieniędzy jednak brakuje na właściwie funkcjonowanie.

Odliczając koszty ogólne, transport itp. to te pieniądze przeznaczone są na trzech trenerów grup młodzieżowych i jednego trenera seniorów. My naprawdę staramy się obniżać koszty, cały zarząd pracuje za darmo – mówi Zieliński.

Decyzja o wycofaniu drużyny została więc  podjęta szybko. Program naprawczy ma polegać na tym, że od września piłkarze mają rozpocząć się treningi, by na sezon 2019/2020 zgłosić drużynę do B-Klasy w oparciu o młodych zawodników i mozolnie odbudowywać drużynę seniorską.

Piłkarze grający do tej pory w seniorach są w trakcie poszukiwania lub już znaleźli sobie nowe kluby. Jednak prezes podkreśla tutaj, że jest deklaracja ze strony młodych piłkarzy, że ci po sezonie wrócą do klubu.

Łęczycy nie stać na to, aby nie miała drużyny seniorskiej. Zawodnicy od września będą trenowali z trenerem seniorów, który wciąż pracuje. Nowa drużyna będzie opierała się na młodych zawodnikach. Nie ma sensu budować na dzień dzisiejszy drużyny wokół zawodników starszych. Skupiamy się na młodych zawodnikach, a na dzień dzisiejszy mamy takich, którzy zadeklarowali chęć powrotu po sezonie. Nie możemy tworzyć piłki na tym co było – tłumaczy Zieliński.

Czy wizja prezesa okaże się słuszna? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać przynajmniej rok. Negatywnych opinii wobec decyzji prezesa nie brakuje, pojawiają się głosy o złym zarządzaniu. Niemniej wszyscy sympatycy klubu muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością.

8 KOMENTARZE

  1. Brak kasy to jest problem a nie prezes. Gdyby klub i prezes miał kasę to by byli oldboje i 65 plus . A jak sie nie ma a trzeba sprostać wymaganiom i oczekiwaniom piłkarzy, którzy chcą dostać coś za swoją grę … a może grupy młodzieżowe trzeba zamknąć żeby seniorzy grali ? Kasa i jeszcze raz kasa. Tak źle i tak niedobrze.

  2. Drużyna seniorów posypała się w Łęczycy parę lat temu. Smród pozostał po starych zarządach, ciągłych rozwalaniach, starym Górniku. Piłkarzyki by chcieli za granie jak w I lidze. Trenować teraz dzieciaków i może z nich powstanie nowa drużyna seniorów. Prawdziwi kibice poczekają.

  3. ładne zdjęcie prezesie na tle pucharów, merytorycznie nie jest pan przygotowany i nie ma pan pojęcia o prowadzeniu klubu. Mówi pan że są drużyny juniorskie pytam się gdzie ? Juniorzy to Junior młodszy i junior starszy, w gorniku sa tylko druzyny młodzieżowe. Po wioskach gra tylu dobrych piłkarzy, ale prawda jest taka że nikt niechce isc do gornika, z jakiego powodu ….? Odpowiedz sobie sam

  4. Prezesie z całym szacunkiem ale tego juz się nie odbuduje. A to wszystko co Pan mówi to jest celowe oklamywanie kibiców żeby wyjść z twarzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here