Świadek ujął nietrzeźwego kierującego

0
269

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Mężczyzna przekazał informację stróżom prawa, a kiedy pojazd się zatrzymał uniemożliwił kierowcy dalsza jazdę. Kierujący renault 43-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

19 sierpnia 2018 roku w godzinach porannych dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający jadąc swoim samochodem drogą gminną w kierunku Leźnicy Małej zwrócił uwagę na samochód renault, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. We wskazany rejon pojechał patrol łęczyckiej policji. W tym czasie renault skręciło w boczną drogę i zatrzymało się. Świadek nie pozostał obojętny i podszedł do pojazdu. Kiedy wyczuł od kierowcy alkohol, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę.

Nietrzeźwy kierowca uciekł porzucając pojazd. Gdy policjanci dotarli na miejsce, świadek przekazał im rysopis kierowcy renault i wskazał kierunek jego ucieczki. Funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Łęczyca na terenie pobliskiej posesji. Kiedy zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia.

foto & info: KPP Łęczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here