3! 2! 1! Poszli! [FELIETON]

6
498

I stało się, obyło się bez niespodzianek. Premier Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych – 21 października – i jakby mgła opadła. Pisałem wcześniej, że w sumie to sam nie wiem, czy mogę czy jednak nie mogę doczekać się podania terminu wyborów. Ale to trochę jak walka z oczekiwaniem na Sylwestra: prędzej czy później i tak będzie, niezależnie od mojego stanu emocjonalnego.

Pamiętacie czerwcową ankietę i głosowanie na kandydatów? Tak, jeszcze raz powtórzę, nie było to idealne (w sensie, że system głosowania), ale jako zabawa chyba się sprawdziło. Wspominam o tym dlatego, że wówczas przedstawionych było sześciu kandydatów.

Coś się zmieniło w tej kwestii? Nie wiem. Mamy czas, aby się przekonać.

Osobiście wychodzę z założenia, że im więcej, tym weselej. Dlatego naprawdę chciałbym, aby było sześciu kandydatów na burmistrza. Moje podejście do demokracji jest jakie jest (z całą pewnością nie jest to system idealny), ale skoro mamy prawo wyboru, to dobrze by było mieć pełną paletę barw. A nie tylko czarny lub biały.

Jest duże prawdopodobieństwo, że – jeśli będzie druga tura – to w drugiej turze to się zmieni, bo będziemy mieli dwójkę kandydatów, jednakże po wcześniejszym przemieszaniu się i migracji głosów.

Jednak na tę chwilę mamy do czynienia z gdybologią.

Ale, wracając do kampanii wyborczej, fajne jest to, że gramy w otwarte karty. No, może nie całościowo, bo pewnie wojenka podprogowa też będzie prowadzona, ale teraz my, jako wyborcy i mieszkańcy, możemy każdy ruch i każdą wypowiedź potraktować jako element prowadzonej kampanii.

Wcześniej również mogliśmy to zrobić, nikt nam nie bronił. Z tym, że, jeśli chcieliśmy uczciwie podejść do oceny, nie mogliśmy być pewni w stu procentach co do wyciągniętego wniosku.

Skoro już jest zielone światło to można działać. To może pomogę i zostawię kilka zagwozdek dla kandydatów:

– Co ze Strażą Miejską
– Co ze strefą
– Co z podatkami (tu przykry fakt: naprawdę będzie trzeba je podnieść, jak nie teraz to zaraz)
– Co z basenem
– Co z galerią handlową

A to tylko preludium.

Jak nie będzie lepiej to chociaż będzie weselej?

Kucharz

6 KOMENTARZE

  1. Może ktoś wie. Czy i jakie Komitety Wyborcze, na okoliczność wyborów samorządowych 2018, na „ciepłe trony” w Łęczycy, są już zarejestrowane???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here