Jest uchwała – będą dodatkowe pieniądze na remonty dróg

11
638
fot. archiwum

Wczoraj odbyła się sesja rady miasta i jednym z punktów obrad był punkt mówiący o przesunięciu 535 tys. zł na remonty trzech ulic. Komisje: planowania i budżetu oraz gospodarki i mienia, które w ubiegłym tygodniu obradowały, wydały pozytywną opinię.

Przesunięcie pieniędzy związane jest z tym, że w budżecie zabezpieczono 374 tys. zł i nawet pozyskane przez miasto dofinansowanie w wysokości 1 317 179 zł w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej okazało się niewystarczające.

Rada podjęła uchwałę, a pieniądze będą przesunięte z wolnych środków. Wyremontowane zostaną ulice: Kilińskiego, Krótka i 57 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Dodatkowo, z przesunięć budżetowych, radni jednogłośnie zgodzili się przesunąć dodatkowo 118 tys. zł (też z wolnych środków) na inwestycję związaną modernizacją I piętra budynku Domu Kultury wraz z kompleksową aranżacją i wyposażeniem sali wielofunkcyjnej. Miasto miało zabezpieczone 577 tys. zł (w tym kwota z dofinansowania w wys. 157 tys. zł), natomiast inwestycja miałaby wynieść 695 tys. zł.

11 KOMENTARZE

 1. Jeżeli Urbański widnieje nadal na stronie urzędu jako pełnomocnik czy też doradca, to oczym to świadczy. O kompromitacji Kilar która nie potrafi nawet nad tym zapanować. O takich ludziach mówi się ,że przywieźli ich w taczkac no może przynieśli w teczkach. Ciekawe co czuje gdy patrzy w lustro?

 2. Krzysztof Urbański

  Doradca Burmistrza ds. inwestycji i rozwoju gospodarczego
  Urząd Miejski w Łęczycy
  ul. Marii Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca

  email: kurbanski@leczyca.info.pl

  TO PRAWDA ŻE URBAŃSKI JEST W DALSZYM CIĄGU PEŁNOMOCNIKIEM !!!!! INFO J/W NA STRONIE UM ???

 3. porazka ! i tak nie zdarzą do końca roku ! kto wtedy za to odpowie , podajcie konkretną osobę z nazwiska, która odpowiada za realizację tych dóg z ramienai um !!! kto ??? !!!!! jak głosowali radni ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here