Ulewy odcisnęły swoje piętno – trwa szacowanie szkód w parku miejskim

5
435

Wczoraj pisaliśmy o posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego rozmawiano o terenach, które ucierpiały wskutek obfitych opadów deszczu, pomocy udzielanej przez Państwową Straż Pożarną oraz stratach, jakie ponieśli mieszkańcy zalanych posesji i właściciele firm, na tereny których wdarła się woda. Niestety nawiedzające w ostatnim czasie nasze miasto deszcze i burze wyrządziły także wiele szkód w parku miejskim.

Obecnie część parku znajduje się pod wodą, co uniemożliwia w znacznym stopniu korzystanie z niego. Dodatkowo silny wiatr, intensywne deszcze i burze spowodowały złamanie się potężnej wierzby, która rosła nieopodal mostku.

Przystąpiliśmy już do prac mających na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ponieważ dynamiczna aura spowodowała wiele szkód w regionie, firmy specjalizujące się w usuwaniu powalonych drzew mają pełne ręce roboty. Zapewniam, że w ciągu najbliższych dni drzewo zostanie usunięte, jednak do tego czasu proszę wszystkich Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Pracownicy Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska przeprowadzą również kontrolę drzewostanu, w wyniku której wszystkie złamane i zwisające gałęzie oraz konary zostaną usunięte.

foto & info: Urząd Miasta

5 KOMENTARZE

  1. ludziska przecież to siła wyższa, co maja do tego ludzie!!!A swoja droga tak pięknie wygladąjacego parku dawno nie było(oczywiście przed zalaniem)

    • tylko ta siła wyzsza jest w parku co 2 -3 lata !!! parodia !! nikt nie zrobił nic z odprowadzeniem wody z parku !!! posadzili krzaczki i kwiatki, zbudowali altankę i inne pierdoły a o wodzie nikt nie zajarzył !!! bo dla urzedasów liczy sie tylko tu i teraz ….. to załość kris

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here