„Wizyta gospodarcza” Moniki Kilar-Błaszczyk – już wkrótce ruszy reszta letnich inwestycji

16
1165

Choć obecnie trwający remont ulicy Marii Konopnickiej nie ułatwia mieszkańcom Królewskiego Miasta podróżowania, większość z nich z wyrozumiałością podchodzi do czyhających utrudnień, ciesząc się, że już niebawem poprawi się komfort jazdy, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a w centrum powstaną długo wyczekiwane miejsca parkingowe. To jednak nie koniec inwestycji w Królewskim Mieście.

Wkrótce widok ekip remontowych stanie się w Łęczycy codziennością i właśnie zakresowi prac poświęcona była tzw. wizyta gospodarska wykonującej zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Moniki Kilar-Błaszczyk, która wraz z brygadzistą Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska, odpowiedzialnym za prace remontowe odwiedziła miejsca, gdzie już niedługo rozpoczną się inwestycje.

Za chwilę zakończą się prace związane z utwardzeniem terenu przy ulicy Kaliskiej 10 a, 10 b oraz 10 c, czyli terenu za Domem Kultury w Łęczycy. Było to jedno z 11 zadań zleconych przez Radę Miejską podczas uchwalania tegorocznego budżetu do wykonania przez podległą Gminie Miastu Łęczyca Jednostkę Budżetową Zieleń Miejska.

Dziś wybraliśmy się na miejsca kolejnych wskazanych inwestycji, by przeanalizować zakres prac, a także przedyskutować rozwiązania, które pozwolą na szybką i ekonomiczną ich realizację – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Przypomnijmy, że na zadania z zakresu „Modernizacja, naprawa ulic i chodników na terenie miasta Łęczyca oraz zakup materiałów” w tegorocznym budżecie zabezpieczone zostały środki w kwocie 435 000,00 zł z zastrzeżeniem, że mają być one wydatkowane na zadania takie jak:

 • Przebudowa wjazdu z drogi 703 (Kaliskiej) na ul. Jagiełły,
 • Położenie asfaltu na parkingu przed blokiem ZWZ 1,
 • Utwardzenie terenu przy ul. Kaliskiej 10a, 10b i 10c (za Domem Kultury) – w trakcie realizacji,
 • Utwardzenie terenu przy ul. Zachodniej między blokami 3 i 5 oraz wykonanie chodnika między blokami 15, 19 i 21,
 • Osiedle Ozorkowskie Przedmieście (bloki) – wymiana nawierzchni przy garażach i przy bloku 8a i 6b (strona zachodnia),
 • Utwardzenie terenu przy ul. Wojska Polskiego 16,
 • Utwardzenie terenu na ul. M. Konopnickiej między blokami 8a, 8b, 8c,
 • Utwardzenie terenu na ul. Belwederskiej 9 i 11 oraz wykonanie chodnika do śmietnika,
 • Utwardzenie ul. Osiedlowej (odcinek wschodni),
 • Remont ul. Krótkiej,
 • Chodnik przy ulicy Wrzosowej.

Remont ulicy Krótkiej zostanie zrealizowany w ramach inwestycji związanej z przebudową dróg gminnych w Łęczycy. Mam na myśli ulice: Jana Kilińskiego, Krótką oraz fragment ulicy 57 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, na remont których dzięki złożonemu przeze mnie na ręce Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Raua wnioskowi, nasz samorząd otrzymał dotację w kwocie 1 317 179,00 zł – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Dodatkowo wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca pojechała do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy oraz Parku Miejskiego.

Cieszę się, że trwają już roboty polegające na podwyższeniu ścian i wymianie dachu w podręcznym magazynie, a w najbliższej przyszłości pracownicy przystąpią do prac związanych z wybiegiem dla czworonogów. Czynności te mają na celu zwiększenie komfortu przebywających tam bezpańskich psów. I choć pragnę, by takie miejsca jak to, nie były potrzebne, ogromnie ważne jest, by porzucone zwierzaki mogły czekać na nowych właścicieli w humanitarnych i godnych warunkach – wyjaśnia Monika Kilar-Błaszczyk. – Natomiast wizyta w naszym parku i rozmowa ze spacerującymi po nim mieszkańcami, upewniły mnie w przekonaniu, że stanowi on wizytówkę i perełkę naszego miasta, chętnie odwiedzaną przez łęczycan, którzy naszą oazą zieleni chwalą się przed przyjezdnymi członkami rodziny oraz gdzie zabierają odwiedzających ich przyjaciół i znajomych – dodaje.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Trzymamy kciuki, by niezbyt sprzyjająca robotom inwestycyjnym aura odpuściła, a dogodne warunki atmosferyczne pozwoliły na przystąpienie do kolejnych prac.

foto & info: Urząd Miasta

16 KOMENTARZE

 1. Okazuje się, że nie tylko Edward Gierek jeżdził z wizytami gospodarczymi. Jak widać pałeczkę po nim przejęła pani Kilar Błaszczyk. Porównaie do Gierka chyba nie za bardzo spodoba się jej pisowskim kolegom.

 2. Pani Burmistrz odkrywa nowe miejsca w Łęczycy. Nigdy by sama tam nie trafiła jakby ją nie zawieziono i pokazano. O jej jej jestem pod wrażeniem. Mnie tym nie kupi.

 3. Tak jak ŚDS. Już są pieniądze 750 ooo. Tylko gdzie one są na kontynuacje budowy. 2 rok zalatwia i nic z budowy nie ma. Nieudolna, niekompetentna albo moze zwykły leń?

 4. żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  inwestycje letnie !!!!!!!!!!! k… ale żart !!!! ruszą późną jesienią !!!!!! albo w grudniu !!!

 5. jeszcze tylko brygadzista powinien trzymać notatnik i notować jak przy Kim Ir Senie z Korei !! Hahhahahahahahaahahahahahahahaahahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaha
  ale żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here