Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Garbalinie doceniony

0
701

W dniu 25 czerwca br., na terenie łódzkiej Manufaktury, odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa. Była to impreza o zasięgu wojewódzkim, której celem było wyróżnienie zasłużonych dawców krwi. Wśród trzydziestu osób, wytypowanych do uhonorowania odznaczeniem, znalazł się także funkcjonariusz z naszej jednostki, a był nim st. kpr. Krzysztof Łęcki. Pan Krzysztof może z dumą nosić na mundurze Służby Więziennej, formacji którą reprezentuje zawodowo, odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Poza służbą jest członkiem klubu „Strażak” działającego w strukturach łęczyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznawane jest osobom, które mogą się pochwalić oddaniem ponad dwadzieścia litrów krwi. Ta szczególna uroczystość, dała wszystkim odznaczonym poczucie spełnienia i docenienia, iż to co robią z własnej nie przymuszonej woli JEST BARDZO WAŻNE i RATUJE LUDZKIE ŻYCIE.

Tekst:
kpt. Adam Kowalski
Rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie
Zdjęcia: RCKiK w Łodzi

***

Jak słusznie zauważyli nasi Czytelnicy, odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” tego dnia otrzymał również pan Janusz Ławniczak, prywatnie miłośnik motoryzacji i jednośladów (dop. red.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here