Gmina Łęczyca pozyskała środki na działania edukacyjne dla szkół

1
287

Kolejne środki zostały przyznane Gminie Łęczyca. Tym razem dofinansowanie otrzymały 4 projekty przygotowane przez Gminę Łęczyca wspólnie ze szkołami podstawowymi w: Błoniu, Wilczkowicach, Topoli Królewskiej i Siedlcu w ramach konkursu na „Edukację ekologiczną w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Środki w kwocie 18 119 zł przyznano Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu na realizację projektu „Czyste powietrze dla wszystkich najlepsze”. Projekt Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej pn. „Powietrze szanujesz, zdrowie zyskujesz” został wsparty kwotą 29 637 zł. Kwota 18 528 zł, jaką otrzymała Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach pozwoli zrealizować projekt pn. „Ratujemy powietrze”. Natomiast Szkoła Podstawowa w Błoniu na przygotowanie i wdrożenie swojego projektu pn. „Zdrowo oddychaj smogu nie wdychaj” otrzyma środki w wysokości 24 298 zł.

Wszystkie podjęte przez szkoły działania (warsztaty, wycieczki, konkursy, zakup pomocy dydaktycznych) w ramach powyższych projektów przyczynią się do zwiększenia wiedzy ekologicznej i przyrodniczej dzieci oraz wzbogacenia szkoły w nowe pomoce dydaktyczne.

foto & info: Urząd Gminy Łęczyca

1 KOMENTARZ

  1. Co z dofinansowaniami na wymianę piecy węglowych na gazowe i dopłaty do dociepleń, które prowadziła gmina? Czyżby następny niewypał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here