Konferencja prasowa w Jankowie – pół miliona na remont drogi

26
905

Tuż po konferencji prasowej w Łęczycy, odbyła się druga konferencja, tym razem w gminie Łęczyca, a konkretniej w miejscowości Janków. Tematem były pozyskane środki w wysokości 500 tysięcy złotych na przebudowę dróg gminnych w Zdunach oraz na odcinku Leźnica Mała – Janków Dolny.

Rozpoczął wojewoda Zbigniew Rau, który ponownie wskazał ideę rządowego programu mającą na celu remonty dróg lokalnych.

Jak państwo widzą, stojąc tutaj, jesteśmy w XIX wieku. Chodzi o to, żeby nie tylko wejść do XXI wieku, ale także połączyć cztery gminy inicjatywą pana wójta. Jest to szczególna satysfakcja, że możemy to, w tych proporcjach, zrobić. Ta inicjatywa pana wójta wskazuje na zasadność tego, co rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchamia tej jesieni, czyli Program Wspierania Dróg Lokalnych. Na następne trzy lata, z takim przeznaczeniem, będziemy mieli 5 miliardów. Panie wójcie, potraktujmy to jako skromny początek – mówił wojewoda.

W tej konferencji także wyróżnił posła Marka Matuszewskiego za zaangażowanie w pozyskanie środków.

Znakomitym zwiastunem jest praca pana posła z panem wójtem i sądzę, że panowie będą kontynuowali tę współpracę w oparciu o determinację i znajomość problemów lokalnych.

Poseł Marek Matuszewski także podkreślił rolę rządu, mówiąc, że dla gminy takie pieniądze mają znaczenie.

Jak pan wojewoda powiedział o programie rządowym, te miliardy trafią do małych i średnich powiatowych miejscowości – mówił.

Wójt Jacek Rogoziński wyraził nadzieję, że te pieniądze pozwolą uruchomić resztę inwestycji na terenie gminy.

Pan poseł i pan senator są dobrymi duchami tej gminy i myślę, że nie jest to pierwsza, ani ostatnia ich pomoc. Dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców gminy Łęczyca.

Głos zabrał także radny gminy Andrzej Krzyżaniak, który powiedział, że „nigdy nie marzono, że ta droga zostanie zrobiona”.

Z uporem pana wójta, dociągnęliśmy ten temat (…). Dziękuję ogromnie w imieniu swoim i mieszkańców. Dziękuję za to, że ta droga będzie zrobiona, będzie bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla tutejszych mieszkańców – powiedział.

26 KOMENTARZE

  1. Haha piszcie dzieciaszki, lepiej Wam się zrobi 🙂 Wójty wam przeszkadzają, burmistrze wam przeszkadzają. Wszystko na nie. Sami wybieracie a później stękacie. Ja tam nie narzekam, idę sobie do roboty, wracam, jem obiadek, oglądam tv, kolacyjka, sisusiu i w kimono. Hajlajf:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here