OSP Łęczyca zostanie doposażona w nowy sprzęt

7
285

Nosze typu deska, agregat prądotwórczy, przenośny zestaw oświetleniowy, pilarka do drewna, latarka akumulatorowa, bosak dielektryczny, detektor napięcia, sprzęt do oznakowania terenu akcji oraz defibrylator trafią do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy. Wyposażenie niezbędne do ratowania życia i zdrowia ludzi o wartości blisko 30 000,00 zł zostanie zakupione w ramach dotacji, jaką pozyskała Gmina Miasto Łęczyca ze środków Funduszu Sprawiedliwości. 8 czerwca br. wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk podpisała umowę o dotację z Funduszu Sprawiedliwości.

Strażacy to grupa zawodowa ciesząca się największym, bo prawie 100-procentowym zaufaniem wśród Polaków. Cieszę się, że naszemu samorządowi udało się pozyskać środki w kwocie 29 467,35 zł w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa – informuje Monika Kilar-Błaszczyk.

Otrzymany sprzęt pozwoli Ochotniczej Straży Pożarnej realizować zadania związane z zapobieganiem pożarów, udziałem w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych oraz innych klęsk i zdarzeń.

Brak kompleksowego wyposażenia jednostki znacząco utrudniało wykonywanie adekwatnych do zaistniałej sytuacji zadań, co wpływało na wydłużenie czasu reakcji w przypadku zagrożenia życia czy bezpieczeństwa osób, a czasami wręcz uniemożliwiało prowadzenie akcji ratowniczych. Mam nadzieję, że otrzymany w ramach dotacji sprzęt pozwoli uniknąć takich zdarzeń w przyszłości, szczególnie, że OSP w Łęczycy należy do bardzo aktywnych pod względem operacyjnym i szkoleniowym jednostek w powiecie łęczyckim – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Wyposażenie trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczyc do 7 sierpnia br.

foto & info: Urząd Miasta

7 KOMENTARZE

  1. Oczywiście gratulacje dla innych gmin, tyle,że artykuł jest o mieście.Cieszy fakt,że OSP dostaną nowy sprzęt.To ważna formacja.Szacunek dla druhów i druhenek

  2. fakt trzeba pogratulować, że Miasto Łęczyca dostało dotację ale trzeba też pogratulować wiejskim gminom z powiatu łęczyckiego Daszynie, Witoni, Górze św.Małgorzaty i Świnicom Warckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here