Urząd Miasta zaprasza do Tumu na ceremonię wręczenia nagród im. Benedykta Polaka

0
323

W piątek, 8 czerwca br., godzinie 16.00 w Archikolegiacie w Tumie odbędzie się wręczenie nagród im. Benedykta Polaka. To już czwarta edycja tej prestiżowej nagrody przyznawanej za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze na ziemi, morzu, powietrzu i kosmosie wybitnym naukowcom z Polski i świata.

Polskim laureatem tegorocznej Nagrody im. Benedykta Polaka został Jerzy Dzik, paleontolog, profesor i dyrektor Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk.

Kapituła Nagrody doceniając zasługi w dziedzinie propagowania kultury polskiej w Japonii postanowiła przyznać nagrodę dla zagranicznego naukowca profesorowi Mitsuyoshi Numano, slawiście oraz wykładowcy polonistyki na Uniwersytecie Tokijskim, tłumaczowi na japoński dzieł polskiej literatury, takich autorów jak: Wisława Szymborska, Stanisław Lem czy Czesław Miłosz.

Dodatkowo podczas zebrania Kapituły w dniu 9 lutego br., jej członkowie zadecydowali o przyznaniu wyróżnienia podróżnikowi, pilotowi szybowcowemu i żeglarzowi sportowemu, wielokrotnemu mistrzowi i rekordziście świata w konkurencjach szybowcowych Sebastianowi Kawie.

W ramach uroczystości, oprócz laudacji i wystąpień Laureatów, odbędzie się koncert organowy w wykonaniu dra Michała Dąbrowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

info: Urząd Miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here