Wójt gminy Daszyna zatrzymany! „Zmieniono zarzuty” [AKTUALIZACJA]

12
7104

Na początku kwietnia zatrzymano 11 osób i postawiono zarzuty o wyłudzenie 11 milionów złotych. Zatrzymani w wieku od 28 do 67 lat podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było wyłudzenie dotacji unijnych w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w rolnictwie. Wśród zatrzymanych był wójt gminy Daszyna Zbigniew W., wobec którego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Okazuje się, że to nie koniec historii, ponieważ w dniu wczorajszym doszło do ponownego zatrzymania Zbigniewa W., któremu zmieniono zarzuty.

Potwierdzam, doszło do zatrzymania. Zmieniono zarzuty na kierowanie grupą przestępczą, stąd rozszerzenie decyzji o zatrzymaniu i skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie – powiedział Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

AKTUALIZACJA (20:27)

Według informacji podanych przez Krzysztofa Kopanię, Zbigniew W. został dziś aresztowany,

12 KOMENTARZE

  1. a kierownik biura ARiMR to za nic nie odpowiada? jest ślepy i głuchy? nie widzi co się w biurze dzieje? no nie rozśmieszajcie mnie! brali pieniądze za kierowanie agencją to niech teraz odpowiedzą za nieprawidłowości i brak nadzoru, w tej sprawie żadna partia ich nie ochroni ani żaden inny parasl

  2. No właśnie a co z kierownikami armir przeciez to po to jest kierownik żeby takie nieprawidłowości wykrywal a z tego co wiem nie został nawet przesluchany bo jest z partii wszyscy wiedza jakiej

    • wiesz ile tysięcy wniosków wpływa do ARiMR? nikt nie jest w stanie wyłapać czego takiego, tym bardziej że sami pracownicy agencji tuszowali sprawę.

  3. Podobno sekretarz Gralewski został namaszczony na przez aresztowanego na p.o. wójta gminy Daszyna… Jest gdzieś jeszcze prawo i sprawiedliwość?

  4. Dobrze, że jest ten portal i Mateusz, bo na konkurencyjnych stronach cisza, ani słowa o zatrzymaniu wójta. Tak przynajmniej można się czegoś na bieżąco dowiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here