Michał Pacholski odwiedził wczoraj protestujących w Sejmie. Przekazał też pewne nagranie… [VIDEO]

9
1413

Rozpoczęty 18 kwietnia i trwający do tej pory protest w Sejmie rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci trwa i wydaje się nie mieć końca. Główne postulaty to: zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą ZUS (co rząd uchwalił) i wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego w kwocie 500 zł na niepełnosprawne dzieci, które ukończyły 18-ty rok życia.

W ramach solidarności z protestującymi, wiele osób źle wyrazy poparcia, między innymi w poniedziałek w Sejmie był Lech Wałęsa.

Powiat łęczycki także zaliczył swój akcent, ponieważ wczoraj w Sejmie pojawił się poseł VII kadencji Michał Pacholski, który przekazał list poparcia oraz nagranie autorstwa zespołu „Świniczanki” ze Świnic Warckich.

Jestem pełen podziwu dla Pań z zespołu „Świniczanki” ze Świnic Warckich. Na przedwczorajszym spotkaniu przekazały mi list do protestujących w Sejmie RP wraz z nagraniem własnego wykonania piosenki. Trafnie i po mistrzowsku obrazuje dzisiejszą rzeczywistość polityczną, scena jest wypełniona aktorami jedynej „słusznej partii” – mówi Pacholski – A przecież nikt nie ma monopolu na mądrość, niezależnie od tego kim jest, czy „elektrykiem, czy naczelnikiem państwa”. Najważniejsze to słuchać i szukać dróg kompromisu, bo można wpaść w samouwielbienie. Czy tak powinien wyglądać od kilkudziesięciu dni Sejm RP z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami? – pyta retorycznie.

Na koniec polityk wyraża nadzieję, że utwór „zburzy mur niezrozumienia”.

Nie mogłem czekać przedwczoraj Świnice Warckie, wczoraj Sejm RP na prośbę Pań z zespołu. Mam nadzieję, że z ich pieśnią na ustach uda się zburzyć mur niezrozumienia, nienawiści i braku tolerancji wybudowany przez ostatnie dwa lata. Niepełnosprawnym życzę zdrowia i szybkiego powrotu do domu, a „Świniczankom” dalszych sukcesów – kończy Pacholski.

Nagranie można obejrzeć poniżej.

Panie Marszałku kochany zespół „ Świniczanki „ z dedykowaną panu piosenką. 😉 Miłego odbioru!

Opublikowany przez Michał Pacholski 22 maja 2018

9 KOMENTARZE

  1. zatkało kakao i się odezwało, na pewno to nie ma w PIS ie tych osób, a PIS to nie cała Łęczyca, proszę przekazać pozdrowienia dla Prezesa i Ojca Dyrektora

  2. Jak w życiu droga EWO zawsze musi być pierwszy raz , Ewa w raju też zgrzeszyła pierwszy raz a później już poszło, nie każdy pomaga tylko wtedy jak robią mu zdjęcia po to tylko by się lansować a tak naprawdę nie pomagać, znam wielu ludzi i stowarzyszeń również w naszym mieście, którym Poseł Michał Pacholski pomógł. Aha zapomniał, albo nie chciał robić fotek robił tylko robotę. Ewo, Ilono i pozostali to wy się ośmieszacie w szale nienawiści, ale to typowe zachowanie niektórych mieszkańców Łęczycy. Dobrze, że nie wszystkich.

    Panie Michale brawo „warto być przyzwoitym” jak powiedział prof. Bartoszewski, Pan robi swoje i kandyduje na burmistrza naszego miasta.

  3. Ośmiesza się juz na początku kampanii wyborczej. Jakoś nie słyszałam aby w poprzednich latach o coś walczył spotykał się z niepełnosprawnymi i innymi ludźmi a porzede wszystkim zrobił coś dla Łęczycy. Polityczka piczka. Tak jakoś mi się skojarzyło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here