8 milionów złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 16 maja można zgłaszać swoje pomysły

0
226

Od 16 kwietnia istnieje możliwość zgłaszania projektów zadań, jakie zrealizowane zostaną na terenie województwa łódzkiego lub subregionu w 2019 roku. Tym razem na ten cel przeznaczonych zostanie aż 8 milionów złotych, więc jest o co walczyć.

W ubiegłym roku zgłoszonych było 300 zadań, a 209 z nich dostało rekomendację Zarządu Województwa Łódzkiego. Wówczas z terenu naszego powiatu o pieniądze walczyło 6 projektów, z których dwa z nich zostały zawarte w Budżecie Obywatelskim.

Zgłaszać można dwa rodzaje projektów – wojewódzkie lub subregionalne. Na pierwszy rodzaj przewidziano finansowanie w przedziale od 100 do 500 tys. zł natomiast na drugi można starać się o kwotę w widełkach 10 – 300 tys. zł. Zgłoszenia muszą mieć podpis 50 mieszkańców.

Termin składania wniosków upływa 16 maja, więc niezdecydowani mają jeszcze czas, aby stworzyć własne zadanie.

Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź), pocztą lub wysłać skan na adres – bo@lodzkie.pl.

Więcej informacji można uzyskać tutaj – https://bo.lodzkie.pl/ruszyl-nabor-projektow-w-drugiej-edycji-budzetu-obywatelskiego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here